Cecylia Kielecka

CECYLIA KIELECKA Z domu Kołodziej ur. 1944r. Wczchowie (Gawędówka) Obecnie mieszka w Inowrocławiu – mieście soli. Jest to miasto słynne na całym świecie z wielu uzdrowisk. Mimo fizycznej niesprawności jest zawsze uśmięchnięta z wiarą i miłością patrząca na świat. Przeszła kilka operacji, otarła się o śmierć. Przykuta do wózka inwalidzkiego. Jest romantyczką - smutny czas wypełnia tworząc wiersze jakie jej serce dyktuje według zdolności jakie posiada. Tomikiem wierszy pragnie szczególnie podzielić się z rodziną i przyjaciółmi oraz z każdym komu spodobają się jej wiersze. Jej pragnieniem jest dodawać otuchy osobom samotnym i cierpiącym pisząc dla nich wiersze . Są to wiersze mówiące o życiu, o miłości do Boga i ludzi , o prawdziwym pięknie otaczającego świata.
Czytaj więcej ›

Anna Kozłowska

Technik ekonomista otarty o rachunkowość z humanistycznym umysłem. Początkująca pisarka, kiedyś nałogowa poetka. Przeszła pasję marynistyką, zachorowała na przewlekłe zapalenie Turcją.
Czytaj więcej ›

Katarzyna Krupa

Karina Pomorska - naprawdę nazywa się Katarzyna Krupa urodzona 11.02.1993 roku w Lublinie na stałe mieszkająca w Zamościu (woj. Lubelskie). Lubi polskie i międzynarodowe kino. Fascynują ją zwyczaje innych narodów, biografie wielkich ludzi, historia starożytna a także anatomia człowieka. Na te tematy cały czas zgłębia swoją wiedzę. Z zamiłowania podróżuje, ale też ceni sobie spokój i ciszę a także harmonię i bliskość rodziny . Uwielbia spacery nad morzem po piaszczystej plaży jak też piękne i napawające inspiracją pejzaże Polski. Dążenie do wyznaczonych celów oraz ich osiąganie to jej specjalność. Twarda, wytrwała, uparta ale też szczera, ciepła, delikatna, czuła i otwarta - taka właśnie jest Kasia W dorobku ma 5 książek wydanych w wersji papierowej debiut "W kajdanach miłości - zbiór tekstów" wydana w grudniu 2010 roku, "Róże wśród mgły - pisemne rozmaitości" wydana w maju 2011 roku, bajki "Bajulki - bajki małego odkrywcy" wydane we wrześniu 2011 i powieści "Miłosne zwierzenia Barbary S." wydana w lutym 2012 roku i "Wioletta T. - pamiętnik nigdy niekochanej kobiety" wydane w czerwcu 2012. Teraz dzięki temu serwisowi mogła udostępnić swoje książki dla wszystkich w formie e-booka
Czytaj więcej ›

Rafał Leniar

Rocznik 88. Debiutował na łamach czasopisma "Cegła" (Nr 10), umieszczał także wiersze na "Portalu sukcesu", gdzie uzyskał kilka wyróżnień (laureat miesiąca). Z zawodu snycerz, jednak w życiu chce się zająć architekturą i dekorowaniem wnętrz.
Czytaj więcej ›

Barbara Letachowicz

  Isabella vel Izabella Degen (Bury-Burzymska) – pochodzi z Wrocławia, polska autorka, malarka mieszkała w Niemczech i Hiszpanii, obecnie mieszka we Wrocławiu i  Frankfurcie/Main. Należy  do Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno-Literackiego w Krakowie STAL, Polskiego Stowarzyszenia Kultury i Integracji we Frankfurcie nad Menem. Członek  Polskiego Stowarzyszenia Autorów Dziennikarzy i Tłumaczy w Europie (APAJTE).   Pisarka i poetka, w jej utworach znajdujemy głęboką refleksję filozoficzną na temat miłości, życia i przemijania. Debiut literacki w zbiorze opowiadań „Cudzoziemski Mąż” w 1991 r. Kolejna publikacja to książka „Wygrać Siebie” w 1995 r. , Antologie w Wyd. „Intermedia – Gliwice” w latach 1999 i 2000 r. Publikowała także dwukrotnie w języku niemieckim w antologiach „Proza de Luxe”, Frieling – Berlin. W 2011 publikacja opowiadań w Antologii jubileuszowej „Weltenansicht und Erdenferne” Wydawnictwo Hagg+Herchen Verlag. Publikacja wierszy w Antologii STAL Kraków 2011. Wielokrotnie wyróżniana w Konkursach Literackich „LIMES” Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Ostatnia pozycja to zbiór opowiadań wydanych w 2008 roku pt. „Opowiadania nie z tej wyspy” Wrocław 2008.     
Czytaj więcej ›

Zygmunt Dariusz Meller

Współpracuje z portalami i pismami: Gazeta Świętojańska, Głos Gdyni, Nadmorski Raport, Oblicza Monety, Ithink, Wiadomosci24.pl ...
Czytaj więcej ›

Grzegorz Mikicki

Student Historii, rozpoczął swoją przygodę z pisarstwem w wieku 14 lat. Za hobby ma średniowieczne sztuki walki i fechtunek wyzwolony.
Czytaj więcej ›

Agata Mojcner

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej, początkująca pisarka, uwielbia biathlon i żużel :) Wierny kibic zielonogórskiego Falubazu, pomimo tego, że urodziła się i mieszka prawie całe życie w Toruniu. Stara się rozwijać swoje pasje w miarę możliwości, zależnie od tego, ile ma wolnego czasu. Mimo dość młodego wieku wiele przeżyła i wiele wie, choć często bywa ignorowana; niezależnie od tego wykorzystuje swój zmysł uważnego obserwatora oraz wyobraźnię do tworzenia swoich dzieł, i to już od najmłodszych lat. Motto? Na podstawie własnych dotychczasowych doświadczeń życiowych: "Rób to, co sprawia ci przyjemność i daje satysfakcję, chęć do życia. Wierz w siebie, nawet jeśli wszyscy w ciebie zwątpili. Kiedy osiągniesz sukces, zobaczą jak bardzo się mylili" ;)
Czytaj więcej ›

Lucyna Mróz-Cieślik

..Kocham pisać rymowane wiersze,to moja pasja od najmłodszych lat. Zaliczmam siebie do wierszokletek i wcale się za to nie obrażam. Nie ma dnia bym czegos nie napisała,,,jestem dobrą obserwatorką życia dlatego piszę co tylko mi przylgnie do serca.Śmieję się i płaczę jak to w życiu dlatego moje wiersze są i wesołe i smutne,jednakże czytelnik zawsze w nich odnajdzie cząstkę siebie.Taka jestem jaka jestem i nie zmienię się bo to co w duszy gra jest najważniejsze,,i to co w sercu to na papierze!!
Czytaj więcej ›

Władysław Mścichowski

WŁADYSŁAW MŚCICHOWSKI jest wszechstronnym twórcą: pisarzem, poetą, kompozytorem, malarzem, grafikiem. Założyciel grupy literackiej ZAŁOMY i KMT, współzałożyciel kameralnych orkiestr symfonicznych i klubów literackich. Publikował w czasopismach literackich i almanachach oraz periodykach okolicznościowych towarzyszącym akcjom interdyscyplinarnym. Wydał wiele książek. Ostatnio: "Interludium", "Malarz Solidarności","Amarant", "Szeryf Łomży", "Romans z F", "Eroika","Ciszy cud". Pisał też w drugim obiegu i organizował wydawnictwa podziemne. Przewidział w swej twórczości, m.in.: powstanie ruchu narodowo-wyzwoleńczego i Sierpień'80. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień za twórczość literacką, ostatnio w Agonie Poetyckim "O wieniec Akantu". Mieszka na warszawskim Mokotowie.
Czytaj więcej ›

Bogumila Niedziałkowska

Witam    Piszę od młodych lat, na tyle długo, że nie waham się podzielić moją twórczością z innymi. Kieruję ją najczęściej do najmłodszych czytelników bo myślę, że od kształtowania ich wrażliwości i charakteru, zależy powodzenie ludzkości i przyszłość naszej planety. W świecie zdominowanym przez pieniądz, zapominamy często, co tak naprawdę liczy się w życiu i jakie wartości powinny górować nad doczesnymi sprawami. Zabiegany człowiek nie ma czasu, by wybrać się z dzieckiem do parku, lasu, czy choćby na rozmowę z bliskimi. Koniecznie trzeba to zmienić, bo szczęście wymyka nam się z rąk a jego miejsce coraz częściej zawłaszcza presja posiadania i towarzyszący jej stres.    Zapraszam najmłodszych czytelników do czytania o przygodach, których pełno wokół nas, wystarczy wyjść na spacer i przyglądać się światu. Może któreś z Was zechce o tym napisać... Weronika Fam
Czytaj więcej ›

Grażyna Ochenkowska

Jestem dyplomowaną kosmetyczką, Wizażystką-Stylistką, od 20 lat Dyrektorem Klubu Oriflame a także Instruktorem Fitness. Pewne okoliczności spowodowały zmianę priorytetów zawodowych.Ukończyłam kurs Pedagogiczny, oraz kurs Instruktora Fitness,obecnie zdobywam dodatkowe sportowe umiejętności w rocznej szkole Fitness w Katowicach. Ukończyłam także kurs "Zdrowy kręgosłup" we Wrocławiu i BODY BALL w Krakowie a w najbliższych planach mam również dalszą edukację w tym temacie, a wszystko po to, aby moje ćwiczenia z Tobą były atrakcyjne i abyś czuł/a się na nich bezpiecznie.
Czytaj więcej ›

Agata Olejnik

Moje wiersze są sposobem na odnalezienie swojego miejsca w życiu.
Czytaj więcej ›

Łukasz Orzechowski

Pisarz, grafik, fotograf, filmowiec, rysownik, modelarz hobbysta, projektant www, aplikacji android i systemów it, zawodowo tester. Hobbystycznie mechanik samochodowy i diagnosta komputerowy. Interesują go nietuzinkowe, unikatowe auta i motocykle. Fan fantastyki, horroru, dobrej muzyki i filmów i jazdy na rowerze. Mógłby spędzać na jednośladach większość 40 - godzinnej doby. Absurdalne poczucie czarnego humoru i pozytywne szaleństwo słowotoku. www: nightmare.pl
Czytaj więcej ›

Flora Pless

Biografia autora Jan Constans-Banita - autor niniejszego tomiku, jako osoba fizyczna, pragnie pozostać anonimowym. Jednak, wyborem pseudonimu, dość precyzyjnie określa swoje wewnętrzne ja, sygnalizując zarazem swój stosunek do świata narzuconych reguł... A, co najważniejsze, pojmując człowieka jako istotę skłonną do uprzedzeń, chciałby, dla dobra przekazywanych tu treści, ewentualnych uprzedzeń właśnie uniknąć.
Czytaj więcej ›

Anna i Szczepan Polachowscy

Małżeństwo mieszkające w Inowrocławiu mieście soli, słynące z sieci uzdrowisk znane w całej Polsce a także za granicami naszego kraju.Małżeństwo piszące wiersze Szczepan wykształcenie średnie od najmłodszych lat pisze wiersze o różnorodnej tematyce Jego wiersze zawierają głęboko przemyślaną treść .Często w swych wierszach wraca do wspomnień. Również humorystyczne, religijne . W swych wierszach opisuje tradycje świąt a także związane z historią. Praktycznie żaden temat nie jest mu obcy... Anna wykształcenie zawodowe swoje wiersze zaczęła pisać gdy złożona ciężką chorobą zawalił jej się świat nie mogła samodzielnie egzystować, często musi korzystać z pomocy osób drugich oraz z wózka inwalidzkiego. Pisanie wierszy oraz internet to jej okno na świat. wiersze jej są różnorodnej treści w zależności od nastroju. Oboje piszą z potrzeby serca. Ostatnio w związku z chorobą Anny Szczepanowi przybyło obowiązków i nie pisze już tak często jakby chciał.
Czytaj więcej ›

Primo Pollen

Primo Pollen – urodził się w Polsce, obecnie tworzy w Wielkiej Brytanii gdzie mieszka wraz z rodziną pod Londynem. Literaturą zajął się piętnaście lat temu, próbując niemal wszystkich gatunków od poezji po scenariusze. Film zresztą przez pewien czas był głównym kierunkiem wokół którego wiły się jego liczne zainteresowania, dlatego międzyczasie były przygody z fotografią, muzyką i teatrem. W roku 2001 przed pilską publicznością zadebiutował napisaną i wyreżyserowaną przez siebie sztuką pt. „Bunt dwunogiego”, zaś rok później wystawiono „Partyjkę przegraną” również jego autorstwa. Obydwie sztuki przyjęto z dużą życzliwością. Następne lata to przede wszystkim praca w studiu fotograficznym oraz przy organizowaniu pokazów mody. Działalność fotograficzną kontynuje zresztą do dziś w Anglii (prowadząc wraz z partnerką studio fotograficzne), mimo to coraz więcej czasu stara się przeznaczyć na pisanie. Puste domy to trzecia powieść w jego dorobku.
Czytaj więcej ›

Dariusz Pyż

  Urodziłem się w Gdańsku a mieszkam w Gdyni. Większość życia spędziłem na morzu, które nauczyło mnie pokory oraz hartu ducha. Jestem kapitanem statków ratowniczych w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Od dziesięciu lat Radny Dzielnicy Witomino Radiostacja. Działalność społeczna daje mi dużo satysfakcji, przez co czuję się potrzebny innym. Zająłem siódme miejsce w konkursie literackim, na Bloga Roku 2009. Obecnie wydałem Trzeci Tomik wierszy. Pozdrawiam wszystkich czytelników i miłośników spędzenia, choć chwili czytając książki. Dariusz Pyż    
Czytaj więcej ›